Ana sayfa > Sergi > İçerik

Döner Rulman Uygulamaları

Jun 26, 2017

Applications of the Turntable Bearing.jpg


Döner tabla rulmanları yaygın olarak kullanılmaktadır, mühendislik makineleri döner tablanın ilk uygulamasıdır ve ayrıca toprak taşıtı makineleri, ekskavatörler, parçalama makineleri, istifleyiciler, greyderler, silindirler, sıkıştırma makineleri, kaya delici makineleri gibi en çok kullanılan yerdir.

Çeşitli mühendislik makinesine ek olarak, döner tablanların rulmanlarının uygulama kapsamı kademeli olarak genişletilmiştir. Port teçhizatı, metalurjik ekipman, sondaj platformları ve diğer ekipman platformları gibi orijinal rulmanların yerine çok çeşitli döner yataklar yerleştirilmeye başlandı. Bu tür rulmanlar, çeşitli durumlarda kullanılır; en önemli uygulama, ulaşım endüstrisi, tarımsal römorklar, sulama sistemleri ve havaalanı bagaj raflarıdır. Döner güneş paneli de enerjiyi arttırmanın iyi bir yoludur.

Döner tablanın rolü, makinenin üst ve alt bölümlerini birbirine bağlamak ve üst bölümün ağırlığını ve makine çalışması sırasında oluşan yükü desteklemektir; makinenin üst kısmını alt parçaya (veya alt kısım üst kısma göre).