Ana sayfa > Sergi > İçerik

Tuz Püskürtme Testi Paslanmaz Çelik Topları Ayırt Ediyor

Jun 14, 2017

Salt Spray Test Machine.png


Çelik top, işlenmiş çelikten yapılmış işleme topudur. Çelikin temel performansı çelik bilyanın temel performansını da yansıtmaktadır. Çelik topları esas olarak paslanmaz çelik top, rulman çelik top, alaşımlı çelik top, karbon çelik top, takım çeliği topu vb. Olarak ayrılmıştır. Bunların arasında paslanmaz çelik bilya için en büyük özelliği paslanmayı önleyici özelliği. Aslında, görünüm bakış açısından, çelik bilyalar metal renkli kat ile sarılır. Gerçek paslanmaz çelik topa gelince, görünümünden yargılamak zor değil. Sadece fiziksel ve kimyasal testlerle paslanmaz çelik topun özgünlüğünü doğru olarak tespit edebiliriz.

Genel olarak, tuz püskürtme testleri en sık kullanılan test yöntemlerinden biridir. Tuz sprey testi nedir? Tuz testi, ürünün veya metalin korozyon direncini değerlendirmek için tuz sprey test cihazlarıyla oluşturulan yapay simülasyon tuz sprey çevresel koşullarını kullanarak çevresel bir testtir. Tuz püskürtme testi prensibi, malzemeye tuz spreyi ile istenilen amaca veya sonuçlara ulaşmaktır. Atmosfer oksijen, nem, sıcaklık değişiklikleri ve kirleticiler ve diğer aşındırıcı bileşenler içerir. Bu nedenle çoğu metal malzemesi, bu koşullarda kimyasal reaksiyonlar üretmek için nispeten kolaydır; bu da metal yüzeyinin hasar görmesine ve bozulmasına neden olur. Tuz spreyinin metal materyalin yüzeyine yapıştığı korozyon, oksit katmanına nüfuz eden klorür ile metal yüzeyin koruyucu tabakası ve iç metallerin elektrokimyasal reaksiyonundan kaynaklanır.

Paslanmaz çelik bilye için, malzeme kimyasal elementleri, diğer çelikten farklı paslanmaz çelik malzemenin ayrı bir özelliği olan nikel içerir. Ve oksijen ve klorür iyonundaki nikelin penetrasyonu belirli bir derecede dirençlidir. Böylece top yüzeyi çok güçlü bir korozif etki yapmaz. Paslanmaz çelik bilyeler, özellikle 304 / 304L ve 316 / 316L paslanmaz çelikler, tuz sprey testinde korozyon direnci nispeten kuvvetlidir. Ve korozyon direnci süresi nispeten uzun, genellikle 72 saat veya daha fazla.

Çelik toplar, karbon çelik bilyalar, alaşımlı çelik bilyalar vb. Gibi diğer malzemelerin çelik bilyeleridir. Çelik topların malzemesi nikel içermez ve yüksek karbon içeriğine sahiptir. Böylece oksijen, nem, sıcaklık ve diğer elektrokimyasal reaksiyon üretmek daha kolaydır. Çelik toplar birkaç saat içinde aşınmaya başlarlar.

Böylece, tuz sprey testi, paslanmaz çelik topun özgünlüğünü belirlemek için etkili ve doğru bir test yöntemidir.