Ana sayfa > Sergi > İçerik

Eğik Bilyalı Çelik Bilyalı Rulman Kısa Tanıtım

Aug 25, 2017

The angular contact steel ball bearing.jpg


Açısal temaslı çelik bilyalı rulman hem radyal hem de eksenel yüklere dayanabilir. Daha yüksek hızda çalışabilir. Temas açısı ne kadar yüksek olursa, eksenel taşıma kapasitesi de o kadar yüksek olur. Yüksek hassasiyetli ve yüksek hızlı rulmanlar genellikle 15 derece temas açısı alır. Eksenel kuvvetin etkisi altında, temas açısı artacaktır.

Tek sıralı açısal temaslı çelik bilyalı rulman sadece eksenel yüke tek yönde dayanabilir. Radyal yükü taşırken, ek eksenel kuvvete neden olur. Ve sadece şaftın veya kabuğun eksenel yer değiştirmesini bir yönde sınırlayabilir. Açısal temaslı çelik bilyalı rulmanların temas açısı 40 derecedir, bu nedenle büyük bir eksenel yüke dayanabilir. Açısal temaslı çelik bilyalı rulman, ayrı olmayan tasarım tipidir, iç ve dış omuz yüksekliği değişir. Rulman kapasitesini arttırmak için, omuzun bir tarafı daha az işlenecek ve böylece yatak daha fazla çelik bilyeye konulabilecektir.

Çift sıralı açısal temaslı çelik bilyalı rulman, her iki eksenin eksenel yer değiştirmesini sınırlayan, daha büyük radyal yüklerden oluşan, radyal, eksenel eklem yüklerine ve moment yüklerine dayanabilir. Yatağın iç ve dış halkası arasında bir eğim açısı varsa, rulman ömrü etkilenecek, rulman çalışmasının doğruluğu azaltılacak ve işletme gürültüsü artacaktır. Çift sıralı açısal temaslı çelik bilyalı rulman genellikle naylon kafes veya pirinç katı kafesi kullanır.