Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çelik rulman kısa tanıtım

Aug 18, 2017

Steel Ball Bearing.jpg

,çelik bilyerulman yatak inişli çıkışlı bir türüdür. Küresel alaşım topu iç halka ve dıştaki halkanın ortasında yüklenir. Bu güç iletim işlemi yapılan sürtünmeyi azaltan ve haddeleme şekilde mekanik güç iletim verimliliğini artırmak. Çelik rulman ağır yük, hafif endüstriyel makine daha yaygın ayı değil.

Çelik rulman esas olarak dört temel bileşenleri içerir: top, iç dış çember ve hizmetli. Genel Endüstriyel çelik Bilya yatakları AISI 52100 standart karşılamak. Çelik top ve yüzük genellikle yüksek krom çelikten yapılmıştır ve HRC 65 HRC 61 arasında değişir Rockwell sertlik olduğunu.

Ve hizmetkar sertliği çelik top ve halka düşüktür. Onun malzeme metal içerir (gibi: Orta karbon çelik, alüminyum alaşım) veya non-madenî (gibi: Teflon, PTEF, polimer malzeme). Çalışırken taşıyan dönme sürtünme direnci günlük yatak daha küçüktür. Yani sürtünme tarafından oluşturulan sıcaklık aynı hızda nispeten düşüktür.

Çelik rulman genellikle düşük-yükü mekanik iletim donanımları kullanılır. Çelik rulman yatak alan küçük ve yüksek hızlı işlem durumunda ciddi mekanik zarar eğilimli. Çok ağır mekanik iletimde bu kez iğne rulman yatağı mekanik iletim verimliliği artırma ve mekanik hasar azaltma taşıyıcı yüzey artırmak için kullanılır.

Çelik rulman yatak çalışırken sürtünme kullanarak, sürtünme değiştirir. Bu şekilde fan rulman ömrünü arttırmak yatak yüzeyleri arasındaki sürtünme fenomen daha etkin bir şekilde azaltır. Bu nedenle, radyatör ömrü uzar. Daha karmaşık işlemidir dezavantajları nelerdir maliyet artar. Bu arada, daha yüksek iş gürültü getiriyor.