Ana sayfa > Sergi > İçerik

Döküm özellikleri çelik topları

Aug 08, 2017

Casting Steel Ball.jpg

Dökme çelik top döküm tarafından üretilmektedir. Genellikle Çimento tesisleri, enerji santralleri, kimya tesisleri, Kuvars kum fabrika, silis kum fabrika ve benzeri kullanılır.

Dökme çelik top farklı krom içeriği nedeniyle üç kategoriye ayrılabilir: yüksek krom çelik top, orta krom çelik topu ve düşük krom çelik top. Ancak, dökme çelik topu krom içeriği farklılıkları nedeniyle, kendi özellikleri aynı değildir. Her dökme çelik top ayrı olarak aşağıdaki gibi tanımlanmıştır:

1. yüksek krom çelik topları kalite göstergeleri

Yüksek krom çelik topu krom içeriği %10.0 ya da daha büyük olur. Karbon içeriği %1,80 %3,20 arasındadır. Ulusal standartlara göre yüksek krom çelik topu sertlik 58HRC az olmamalı ve etki değeri sıfırdan büyük veya eşit 3.0j olmalıdır / cm2. Sertlik elde etmek için yüksek krom çelik topu Şoklama ve temperleme yüksek sıcaklık kullanmanız gerekir. Şu anda, yüksek krom çelik topu yerli, dahil olmak üzere petrol Şoklama ve rüzgar Şoklama Şoklama için iki yöntem vardır. Yüksek krom topu test sertlik 54HRC'dan küçükse, değil söndürülür anlamına gelir. 

2. orta krom çelik topları kalite göstergeleri

Orta krom çelik topu aralıkları %7.0 %3.0 krom içeriği ve karbon içeriği %1,80 %3,20 arasındadır. Onun etki değeri az 2.0J olmamalıdır / cm2. Ulusal Standartlar orta krom topu sertlik 47HRC eşit veya daha büyük olmalıdır gerektirir. Kalite için orta krom çelik top döküm stres ortadan kaldırmak için Meneviş yüksek sıcaklık olmalıdır. Çelik top yüzeyine siyah varsa ve kırmızı, o çelik top yüksek sıcaklık Meneviş tarafından tedavi edilir kanıtlanmıştır. Çelik top yüzeyini hala bir metalik renk varsa, çelik top tedavi yargılayabilir.

3. düşük krom çelik topları kalite göstergeleri

Genel olarak, düşük krom çelik topu aralıkları %2.5 %0.5 krom içeriği ve karbon içeriği %1,80 %3,20 arasındadır. Bu nedenle, ulusal standartlara göre düşük krom çelik topu sertlik 45HRC daha az olmamalı ve etki değeri daha az 1.5j olmamalıdır / cm2. Düşük krom çelik topu da yüksek sıcaklık kalite için Meneviş gerekir. Bu tedavi döküm stres ortadan kaldırabilir. Çelik top yüzeyini deepred ise, çelik top yüksek sıcaklık Meneviş tarafından tedavi edilir kanıtlanmıştır. Çelik top yüzeyini hala bir metalik renk varsa, çelik top tedavi yargılayabilir.