Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çelik Bilyoların Ortak Kusurları ve Nedenleri Boş (Ⅱ)

Jul 20, 2017

Steel Balls Blank.jpg


3. Sinir bozucu nedenler: Kesme bıçağı, malzemenin kalıbın merkezine gönderilemeyeceği şekilde düzgün şekilde ayarlanmamıştır; çubuk boyutu daha küçük veya kalıp içindeki malzeme konumu daha büyük kalıp aşınma boyutundan dolayı doğru değil; çelik bilyaları damgalarken, zımba yayı gevşek veya hasar görmüş ve baskı kancası düzenli olarak basılmıyor.

4. Çapak, haddeleme ve basınçlı yara: Çapak çoğunlukla kesici bıçağın aşırı kör olması nedeniyle ortaya çıkan çapak anlamına gelir ve ana kesme bıçağı ile kesici boru arasındaki boşluk hammaddenin kesilmesinden sonra çok büyük veya çok küçüktür. Çapukları oluşturduktan ve damgaladıktan sonra, bunlar iş parçasına karışırlar. Kırık çapaklar ölene kadar düşer ve basınç yarası meydana gelir. Yuvarlanan çelik bilyalar çatlamaya neden olur, çelik bilyaların kalitesini ciddi şekilde etkiler.

5. Yer değiştirme ve boyut toleransının üzerinde nedenler: makine ayarlanmamaktadır, makine düşük hassasiyete sahiptir veya kalıp ciddi şekilde aşınmıştır. Üretim nedenlerine göre, kalıbın göreli konumunu ayarlayarak veya ana sürgü kılavuz parçasının aralığını değiştirerek ortadan kaldırılmalıdır.

6. Üç çeşit boş çatlak vardır: malzeme çatlaklar, çatlaklar çatlaklar ve çapaklardan kaynaklanan katlanma çatlakları.