Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çin ve Yurtdışı Rüzgar Enerjisi Rulman Sektörü Geliştirme Karşılaştırması

Jun 05, 2017

Wind Power Bearing.jpg


Şu anda, uluslararası rüzgar enerjisi taşıyan sanayi ile Çin karşılaştırıldığında, kurumsal ölçek, teknik düzeyde, ürün kalitesi ve benzeri halen bazı boşluklar var. Temel olarak aşağıdaki yönlerden:

1. Kurumsal ölçek

Uluslararası devlerle karşılaştırıldığında, Çin rüzgar enerjisi taşıyan işletmelerin toplam boyutu daha küçüktür ve güç dağıtılır.

2. Teknik seviye

Şu anda, yerli rüzgar enerjisi taşıyan kurumsal üretim kapasitesi, daha düşük teknik seviyeyle birlikte, temel olarak yal-rulman ve burgu yatağında yoğunlaşmıştır ve temelde lokalizasyonu sağlamıştır. Fakat, mil, hız rölesi, jeneratör yatakları ve daha yüksek teknik içeriğe sahip diğer alanlarda, teknik seviyede yabancı ülkelerle karşılaştırıldığında büyük bir boşluk var.

3. Anahtar malzemenin özellikleri

Malzemenin kalitesi rüzgar enerjisi yatağını belirleyen en önemli faktördür. Çin ve yabancı arasında rüzgar enerjisi yatağı boşluğunda, malzeme ana faktördür ve izlenen rüzgar enerjisi yatağı tasarımı, proses seviyesi ve proses ekipmanıdır. Günümüzde, rüzgar enerjisi taşıyan parçalar seçimi konusunda deneyim ve bilgi, nadiren uluslararası alanda bildirilmektedir. Ve Çin'in rulman endüstrisinde rüzgar enerjisi taşıyan tasarımda olgun bir seçim yöntemi ve deneyimi yoktur. Malzeme seçiminde büyük bir körlük var, sıklıkla yanlış seçim olarak büyük kayıplara neden oluyor.