Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çelik bilye rulman kalitesi üzerine etkisi

Jun 17, 2016

Yatakları makine, hangi "ortak" bilinen ve yaygın olarak kullanılan makineleri, aletleri, ev aletleri, bilgisayar, araç, Havacılık ve uzay ve diğer ürünleri çeşitli temel parçalarıdır. Kalitesini doğrudan makine genel performansını ve teknoloji düzeyini etkiler. Şimdiye kadar Çin en büyük dördüncü yatak Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya sonra yapımcısı.

Sanayinin gelişmesiyle birlikte, Müşteri gereksinimi yüksek düzeyine çekildi. Yüksek hassasiyetli, düşük ses kalitesine sahip yatakları ihtiyaçları ve uzun ömürlü ihtiyacı var. Yatak dört bölümü vardır: Çelik toplar, iç ve dış halkalar ve kafesleri. Bunlar arasında en zayıf halka çelik bilye var. Çelik bilye yüzey dalgalılık doğrudan rulman ömrünü etkiler. Çelik top titreşim ve gürültü fazla % 60 taşıyan, üzerinde etkisi, ve 80'den fazla % yatakları başarısızlığın çelik top geliyor.

Çelik bilye kalitesini doğrudan yatak performans üzerinde bir etkisi vardır. Onun teknik göstergeler esas olarak küresel top yüzey, yüzey pürüzlülüğü, yüzey hatası sapma ve benzeri içerir. Çelik bilye yüzey işleme kalitesini en titreşim ve gürültüyü azaltmak etkiler, böylece, titreşim ve gürültüyü rulman parçalar azaltmak ve rulman ömrünü artırmak için çelik top işleme işlemi üzerinde daha fazla araştırma gitmek en önemli teknikleri biridir.

Bir anahtar kapsamında taşıyan bileşenler, çelik top taşıyan ve yükü teslim olarak kullanılır. Çelik top her teknik göstergeleri geliştirmek titreşim ve gürültü taşıyan azaltmak için yardımcı olabilir. Ayrıca, günlük yaşamda sessiz yatak ev aleti bize gürültüyü önlemek ve bizim yaşam kalitesini artırmak için gürültüyü düşürebilirsiniz.