Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çelik Küre Boşluklarının Ortak Kusurlarını Çözmek için Önlemler (Ⅰ)

Jul 24, 2017

Steel Balls Blank.jpg


1. Alınması gereken önlemler: Malzemenin geniş deformasyonuyla üretilen gerilmeler üstesinden gelmek için ana kesme bıçağı ile kesici tüp arasındaki boşluğun ayarlanmasına dayanır; Yanlış kelepçelemeden kaynaklanan boşluğun altına düşülmesi, boş materyalin kalıp merkezinin üzerinde ortalanması için besleme pozisyonunun ayarlanması; halkanın kalınlığını ayarlarken, eğik demir gömülmesini önlemek için, orta kaydırıcı eğik demir sabitleme vidası sıkışmamalı ve aşınmayı önlemelidir; Besleme tekerleklerinin basıncını ayarlayın, böylece malzeme eşit şekilde beslenir.

2. Eğik kenara olan önlemler: besleme pozisyonunu uygun hale getirmek için çubuğun pozisyonunu ayarlayın; zımbayı merkez çizgiye uyacak şekilde ayarlayın ve yer değiştirme miktarını azaltın; küçük çubuk çapı veya büyük kalıp oyuğu boyutunun neden olduğu eğik kenar için çubuk boyutunu arttırması ve kalıbı değiştirmesi gerekir.

3. Sinir bozucu tedbirler: Malzemeyi topuzun ortasına göndererek besleme bıçağı konumunu ayarlayın; Çubuğun boyutunu arttırın veya bilyayı uygun şekilde değiştirin; normal olarak çalışmasını sağlamak için zımba yayını değiştirin ve besleme bölümünü dengede tutmak için baskı kancasını ayarlayın.

Çapak alma önlemleri: Çapukları gidermenin temel yolu, besleme bölümünde iyi bir kesit kalitesi sağlamak için malzemenin boşluğunu ayarlamaktır.