Ana sayfa > Sergi > İçerik

Doğrusal kayma rulmanlar ve doğrusal Bilya yatakları karşılaştırılması

Aug 10, 2016

Geleneksel makine tasarımında, rulman ortak bir seçimdir. Ancak yenilikçi yüksek performans mühendislik plastikler gelişmesiyle birlikte, sürgülü yatak da normalde yağlama çalışabilir. Rulman kayma da bu özelliği ile özel gereksinimleri olan bazı çalışma koşullarında kullanılabilmesi için.

Rulman gelişimi sürtünme ve gerekli sürücü azaltılması üzerinde temel alır. Noktasının temas bölgesinin uçak küçük olduğu için düşük rehber şaft veya aks sürtünme Kılavuzu elde etmek mümkündür. Sürtünme azaltılır, ısı da buna göre azalır. Rulman aşınma ve yağlama taşıyan sürme ile karşılaştırma için daha düşük gereksinimleri vardır. Rulman temel bileşenleri genellikle çelik bilyalar çok sayıda oluşur top vücut var. Örnek olarak sürgülü yatak almak, daha fazla taşıma kapasitesi ile rulman yüzük ve genellikle daha fazla çelik bilyalar yükü teslim edilir Aksiyel orbital taşıyan ringde, düz bir çizgi boyunca top vücut hareketleri. Rulman ve sürgülü yatak çalışma prensibi gösterilir resimler aşağıda:


Top, yağlanır gerekiyor beri onun bakım düzensizlik fonksiyonları etkileyecek, özellikle neden rulman genellikle toz kapağı veya mühürleme plaka ile donatılmış sebep olan kir ve nemi, daha duyarlı dür. Ayrıca, rulman organizasyonu bu dış etki ve titreşim tarafından etkilenen olurdu karar verir.